Főoldal » Programok » A jövőbe vetett hit diadala
A jövőbe vetett hit diadala

Augusztus 20. a dönteni tudás, a béketeremtés, az Európához tartozás, a megújulás, vagyis a bizakodás, a jövőbe vetett hit maradéktalan diadala.

Mindezt Novák Ferenc polgármester hangsúlyozta az államalapítás évfordulóján a Szent István téren rendezett városi ünnepségen.

Mint mondta: államalapításunkban az egységes magyar nemzet megszilárdulásának és fennmaradásának egyik legalapvetőbb mérföldkövét ünnepeljük. Közös örömünk és büszkeségünk lehet, hogy egy olyan országot mondhatunk hazánknak, amelynek több mint 1000 éve lefektették alapjait, és amely már akkor
kinyilvánította, hogy egy keresztény értékekre épülő, független nyugati állam kíván lenni.

Augusztus 20. az új kenyér ünnepe is, ebből az alkalomból áldotta meg dr. Háda László plébános azt a kenyeret, melyet helyi termelők búzájából, őrleményéből és sütésével készítettek el, s amelyet az ünnepség résztvevői meg is kóstolhattak.

Az ünnepségen a helyi szervezetek, intézmények képvsielői koszorút helyeztek el Szent István és Gizella szobránál, a rendezvényen a Dalárda-Vegyeskar műsorát hallhatták az ünneplők.