Főoldal » Programok » Tisztelgés 1956 emléke és hősei előtt
Tisztelgés 1956 emléke és hősei előtt

Az '56-os forradalom és szabadságharc évfordulója tiszteletére rendezett városi ünnepségen Piff József vezérőrnagy, az '56-os Szövetség Zala megyei tiszteletveli és örökös elnöke mondott ünnepi beszédet.

Piff József maga is résztvevője, majd áldozata volt a korabeli eseményeknek, fogságba eséséről, kínzásáról is beszélt azoknak, akik ma már jobbára csak a történelemkönyvekből ismerik az akkori történéseket.

Felevenítette a forradalom előzményeit, szólt arról, hogy miként csapott át a békés tüntetés véres harcokba. Beszélt a forradalom ifjú hőseiről, mártírjairól és arról a véres megtorlásról, melynek során az orosz tankok borzasztó túlerejével tudta csak a kommunista hatalom megtörni a "lázadókat".

Piff József méltatta a szabadságharc zalakarosi eseményeit, hőseit, akiknek a nemrég avatott emlékmű állít méltó tiszteletet.

Az emlékműnél a tisztelet koszorúit helyezték el közáéletünk szereplői, az önkormányzat képviseletében Horváth Vencel, a gazdasági bizottság elnöke  koszorúzott.

Az ünnepségen a Móra-iskola hetedik osztályos diákjai verses-zenés műsorral emlékeztek meg a forradalmi eseményekről.