Főoldal » Programok » Minden előzetes várakozást felülmúlt a véradás
Minden előzetes várakozást felülmúlt a véradás

Az akciót az önkormányzat és az Országos Vérellátó Szolgálat szervezte, az önkénteseket két helyszínen: a Zalakarosi Fürdőn és a Civil Házban várták.

A két épületben több mint 70 véradó jelentkezett, akiktől a vizsgálatokat követően a szolgálat munktársai le is vették a vért.

- Szívügyemnek tekintettem személy szerint és önkormányzati szinten egyaránt a véradás megszervezését, hiszen embertársaink életének segítése, óvása, megmentése a tét - mondta el Novák Ferenc polgármester. - Különösen büszke vagyok arra, hogy képviselők, intézményvezetők, fürdődogozók, intézményeink munkatársai is szép számmal jelentkeztek.

Hasonló eseményre a remények szerint tavasszal ismét sor kerül, annak időpontjáról széles körben tájékoztatják a zalakarosiakat.