Főoldal » Hírek » Lakossági tájékoztató avarégetésről, zöld hulladék elhelyezésről
Lakossági tájékoztató avarégetésről, zöld hulladék elhelyezésről

TISZTELT LAKOSSÁG!

TISZTELT INGATLANTULAJDONOSOK!

Önök előtt is ismert, hogy a környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. törvény változásai miatt 2021. január 1-jétől a települési önkormányzat képviselő-testületének megszűnik az avar és kerti hulladék égetésére vonatkozó szabályok rendelettel történő megállapításának hatásköre.

Tekintettel a veszélyhelyzetre, egy új kormányrendelet értelmében egyelőre  az önkormányzatok hatáskörében marad, hogy engedélyezik-e helyileg az avar- és kertihulladék-égetést.

Tájékoztatom Önöket, hogy a veszélyhelyzet ideje alatt alkalmazandó, levegőminőséggel összefüggő szabályokról szóló 549/2020. (XII. 2.) Korm. rendelet alapján a polgármester úgy döntött, hogy a  veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendelet szerinti veszélyhelyzet megszűnéséig szerdai és szombati napokon 8-17 óra között engedélyezi a száraz kerti hulladék és avar szabadtéri égetését.

Zalakaros levegőtisztaság védelme érdekében ugyanakkor felhívjuk a Tisztelt Lakosságot, hogy a zöldhulladékot a volt TSZ major területén (Zalakaros, Újfalu) ideiglenesen kialakított zöldhulladék tárolására szolgáló, kerítéssel körbezárt területen is el lehet helyezni.

A zöldhulladék elhelyezése teljesen ingyenes, a területre szállítás az ideiglenes tároló hely nyitva tartási idejében lehetséges, azaz keddtől szombatig 8 és 16 óra között.

A zöldhulladékot külön válogatva lágyszárú- és fás szárúként kell betárolni, ezért kérjük a lakosságot, hogy már a gyűjtéskor külön kezeljék, így nem okoz gondot a helyszínen történő szétválogatás.

Zalakaros környezete érdekében tett intézkedéseiket előre is köszönjük.