Zalakaros Város Önkormányzata az Európai Unió által támogatott Terület és Településfejlesztési Operatív Program keretén belül, a TOP-3.2.1-15 Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése tárgyú felhíváshoz kapcsolódóan, 27 060 917 Ft. vissza nem térítendő támogatást nyert el a „Közintézmények napelemes rendszerrel történő villamos energia ellátása Zalakaroson” címmel.

A TOP-3.2.1-15-ZA1-2016-00008 azonosító számú projekt keretében négy külön helyszínen lévő, Zalakaros Város Önkormányzatának tulajdonában álló épületek, a Zalakaros Közös Önkormányzati Hivatal, a Móra Ferenc Általános Iskola, a Zalakarosi Óvoda, Bölcsőde, és a Háziorvosi ügyelet napelemes rendszerrel történő villamos energia ellátása valósult meg. A projekt célja a hatékonyabb energiahasználatnak, a racionálisabb energiagazdálkodásnak elősegítése, a fosszilis energiahordozókból származó üvegházhatású gázok (ÜHG) kibocsátásának csökkentése, a megújuló energiaforrások fokozottabb használata volt.

Ennek érdekében négy intézmény villamos energia ellátását szolgáló négy háztartási méretű kiserőmű létrehozása történt összesen 65 kW csatlakozási teljesítménnyel:

1.    27 kW Móra Ferenc Általános Iskola 8749 Zalakaros, Liget utca 28.
2.    9 kW Óvoda-bölcsőde 8749 Zalakaros, Liget utca 37.
3.    25 kW Zalakarosi Közös Önkormányzati Hivatal 8749 Zalakaros Gyógyfürdő tér 1.
4.    4 kW Orvosi ügyelet 8749 Zalakaros Jegenye sor 8.

Az intézmények villamos energia fogyasztása az elmúlt három év átlaga alapján 100.479 kWh/év, volt, melyből a projektnek eredményeképpen 80.049 kWh/év mennyiség termelhető majd meg, amely az intézmények villamos energia fogyasztásának 79,67 %-át fogja jelenteni.

A projekt tényleges befejezése 2019.09.30.-án megtörtént.

További információ kérhető:

Novák Ferenc, polgármester