A közelmúltban pályázati támogatás segítségével az önkormányzat a régi, még az 1960-as évek elején épült egészségház helyett új épület létrehozását valósította meg, az épületbe az orvosi ügyelet és a fogorvosi ellátás mellett március elejétől a háziorvos és a védőnői szolgálat is beköltözhetett. A megújított, berendezett egészségházat ünnepélyes keretek között március 2-án adta át rendeltetésének Novák Ferenc polgármester Manninger Jenő országgyűlési képviselő és Nagy Bálint Keszthely polgármestere, a Fidesz-KDNP 2. számú választókerületének elnöke, a párt országgyűlési képviselőjelöltje társaságában.
Az avatáson Manninger Jenő kiemelte: uniós forrásból TOP pályázat segítségével Zala megyében tizenegy egészségügyi intézmény újulhatott meg a közelmúltban. A Magyar falu program segítségével pedig ugyancsak számos beruházást finanszírozhattak, ennek köszönhetően még több helyen adhatnak át új rendelőt a közeljövőben.
- Az önkormányzat tulajdonában álló egészségház több mint 50 évvel ezelőtt épült. Az épület állaga az évtizedek súlya alatt romlott, és sem felújítása nem volt célszerű, sem az ellátás komplexitását nem tudta biztosítani. Ezért a képviselő-testület úgy döntött, hogy előtérbe helyezi egy komplex ellátást adó épületet létrehozását és egy épületben biztosítja a háziorvosi ellátás mellett a védőnői szolgáltatást is-a már meglévő ügyelet és fogászati ellátás mellett – jelezte az előzményekről szólva Novák Ferenc polgármester. - És ne feledjük, hogy itt található a mentállomás is, ezzel együtt válik teljessé az alapellátás. Köszönet a tervezőnek, Krémer Józsefnek és a kivitelező Vektor Generál Kft- nek. A polgármester rámutatott: Zalakaros önkormányzata a megvalósításhoz 23 millió forinttal járult hozzá.
- Az egészség azonban nem teljesen az orvosokon és az egészségügyi dolgozók munkáján és az infrastruktúrán múlik – hangsúlyozta. - Maguknak az embereknek is kell azért tenniük, hogy minél tovább egészségesek maradjanak. Ezen gondolkozzon el mindenki, s tegyen is érte!
Nagy Bálint úgy fogalmazott: Zalakarosnak mint turisztikailag kiemelt településnek és mint térségi központnak kiemelten fontos, hogy megfelelő egészségügyi ellátást biztosítson, és ehhez jelentősen hozzájárul az új épület és annak felszereltsége. Mint mondta: a vendégek számára is megnyugtató, hogy egészségügyi ellátásuk jó kezekben van a városban.
- Zalakarossal a jövőben nagy mértékben számolunk, turisztikai és térségi szempontból egyaránt; fontos, hogy a település stratégiai szinten is együtt tudjon működni a Balaton-parti településekkel, ennek egyik pillére az egészségügy is – hangsúlyozta.
Az új épületet Fodor Balázs diakónus és Bertók Dániel református lelkipásztor szentelték fel, a Móra-iskola diákjai pedig verssel, zenével emelték az átadás ünnepélyességét.