Az ünnepségen részt vett dr. Sifter Rózsa, a Zala megyei kormányhivatal vezetője, Manninger Jenő térségi kormánypárti országgyűlési képviselő és Könnyid László, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgató-helyettese.
Ahogyan Novák Ferenc polgármester fogalmazott: a központ GINOP-pályázat segítségével épülhetett meg, projektpartnerként az MTÜ vett részt a munkákban, valamint Magyarország Kormánya részesítette többlet támogatásban a várost.
- Az új gyógyhelyi központ több elemből áll, nemcsak a látogatóközpont és a központi tér a aszökőkúttal, de része a beruházásnak a napozó és fitness park, a rekortán futópála, az ivókút, a szökőkút és az elektromos kerékpártöltő állomás is - mutatott rá, hozzátéve: a város bízik abban, hogy az új fejlesztés segít a turisztikai szezon meghosszabbításában és a helyi vállalkozások lehetőségeinek bővítésében, ugyanakkor tényleges tere lehet a városban élők találkozásainak is.
Zalakaros turizmusban betöltött szerepéről és a további lehetőségeiről szólt Könnyid László.
Elmondta: Zalakaros büszke lehet eddigi eredményeire, pozícióinak megtartására, arra pedig kiváltképp, hogy a belföldi turizmus terén a nyári időszakban a fürdőváros statisztikai adatai az országos átlag felett állnak.
- Júliusban több mint 5,2 millió vendégéjszakát jegyezhet az ország. Zalakaros maga az újranyitást követően június végig 50 ezer vendégéjszakát jegyezhet, az ide látogatók 160 ezer vendégéjszakát töltöttek a szállodákban. Zalakaros az ország legjobb 10 turisztikai települése között szerepel, olyanok között és mellett, akik az egészségturizmusra építhetnek a következő időszakban. Rámutatott: a kormány a közelmúltban elfogadta a nemzeti turizmusfejlesztési stratégiát, s ebben az egészségturizmus kiemelt szerepet kapott, így Zalakaros számára is új lehetőségek nyílhatnak a jövőben.
Manninger Jenő a város elmúlt húsz éves, nagy ívű fejlődését emelte ki, melyek között számos fejlesztés szolgálja a fiatalok, családosok érdekeit.
- Tette mindezt a város úgy - hangsúlyozta -, hogy közben sikerült megőriznie természetes megjelenését, tágas tereit, parkjait, igényes környezetét.
A beszédeket követően a szalagátvágással jelképesen is átadták az épületet és környezetét rendeltetésének, a szalagot Könnyid László, Sifter Rózsa, Manninger Jenő, Novák Ferenc, valamint a kivitelező Szabadics Zrt. területi vezetője, Szabadics Roland vágta át.
Az átadást ünnepi műsor is kísérte, melyen a Bojtár népzenei együttes, Mérei Gabriella színművésznő és Dömötör Anita hárfaművész működött közre.